Dziewiąty Zjazd Polskiej Młodzieży Esperanckiej odbył się ww Wrocławiu w dniach 1-3 maja 2009 roku.

Raport ze Zjazdu

9-a PEJ-Kunveno

9. Zjazd PME

9. Zjazd Polskiej Młodzieży Esperanckiej odbył się we Wrocławiu, w ciepłych dniach majówki, od 1 do 3 maja 2009 roku. Informacje o Zjeździe można było znaleźć na stronie: http://kunveno.pej.pl/200905.

Zjazd oficjalnie rozpoczął się w piątek przywitaniem przyjezdnych i zapoznaniem z Wrocławiem. Justyna Rusznica przeprowadziła grę, która pozwoliła przełamać lody osobom, które widziały się po raz pierwszy. Następnie zjedliśmy kolację i odśpiewaliśmy „Sto lat” dla dwójki majowych jubilatów. Pierwszy dzień Zjazdu zakończył się nocnym spacerem po mieście.

Sola arbo

W sobotę rano Łukasz Żebrowski zaprezentował projekt nowej strony PEJ-u opartej na systemie WordPress. Potem odbyła się gra miejska (połączona z obiadem), którą przygotował i przeprowadził Kamil Plich. Gratulujemy wszystkim zespołom ilości odnalezionych krasnali wrocławskich, a zespołowi Rudzi, Lukiza i Vingi – zdjęcia (po prawej) najbardziej poruszającego miejsca we Wrocławiu. Po przerwie obiadowej Irek Bobrzak przedstawił stan przygotowań do Europejskiego Tygodnia Młodzieży (JES) w Zakopanem oraz do programu młodzieżowego na Światowym Kongresie Esperanta w Białymstoku, natomiast Łukasz Żebrowski zaprezentował stan przygotowań do Międzynarodowego Kongresu Młodzieży (IJK) w Libercu. Wieczorem świętowaliśmy 50-tą rocznicę powstania PEJ-u.

Niedzielę rozpoczęliśmy prezentacją Łukasza Żebrowskiego na temat koszulek „Lingva revolucio”. Następnie podsumowaliśmy Zjazd – przeglądaliśmy zdjęcia, grupy prezentowały swoje osiągnięcia z gry, ustaliliśmy termin i miejsce kolejnego Zjazdu. Posiedzenie Komitetu nie odbyło się ze względu na nieobecność wymaganej liczby jego członków.

Galeria zdjęć ze Zjazdu jest dostępna pod adresem:
http://www.facebook.com/album.php?aid=82536&id=554113245

Jeśli masz pytania na temat Zjazdu – pisz do prowadzących poszczególne punkty programu lub do Zarządu: pej(ĉe)pej.pl.

  • Łukasz Żebrowki– lukasz.zebrowski(ĉe)pej.pl
  • Justyna Rusznica – justyna.rusznica(ĉe)pej.pl
  • Kamil Plich – kmlplch(ĉe)gmail.com
  • Ireneusz Bobrzak – viavento(ĉe)onet.eu

Justyna Rusznica
sekretarz PME

Załączone pliki

Raport z 9. Zjazdu PME w formacie PDF.

Dodaj komentarz