Ósmy Zjazd Polskiej Młodzieży Esperanckiej odbył się w Łodzi w dniach 20-24 sierpnia 2008 roku.

Raport ze Zjazdu

8. Zjazd PME

8. Zjazd PME

8. Zjazd Polskiej Młodzieży Esperanckiej odbył się w Łodzi w dniach 20-24 sierpnia 2008 roku. Tym razem został zorganizowany w ramach 31. Ogólnopolskiego Kongresu Esperantystów, z okazji 100-lecia Ruchu Esperanckiego w Łodzi. Członkowie PME otrzymali informacje o nim ze strony: http://kunveno.pej.pl/200808.

W piątek popołudniu Przemysław Wierzbowski poprowadził prelekcję pt. „Europejski wolontariat a esperanto”. Po prelekcji odbyła się dyskusja na ten temat.

W sobotę miała miejsce prezentacja naszej organizacji, którą poprowadziła Agnieszka Rzetelska. Prezentacja skierowana była do wszystkich członków polskiego ruchu esperanckiego i miała na celu pokazanie działalności młodzieżowej sekcji PZE. Po prezentacji, Ireneusz Bobrzak przedstawił filmy m.in. pokazujące działalność organizacji. Prezentację (PowerPoint i PDF) można obejrzeć w załączniku numer 1. Prezentowane filmy są dostępne pod adresem: http://www.viavento.republika.pl/aktuale/vvfilm.htm.

Posiedzenie Komitetu PME odbyło się w niedzielne południe. Protokół z Posiedzenia znajduje się w załączniku numer 2.

Jeśli mielibyście pytania na temat zjazdu, proszę pisać do prowadzących (adresy poniżej) punkty programu, które was interesują lub ogólnie do zarządu: estraro(ĉe)pej.pl

  • Agnieszka Rzetelska – agarz89(ĉe)tlen.pl
  • Przemysław Wierzbowski – pwierzbowski(ĉe)gmail.com
  • Ireneusz Bobrzak – viavento(ĉe)onet.eu
  • Łukasz Żebrowki– lukiz(ĉe)pej.pl

Justyna Rusznica
sekretarz PME

Załączone pliki

  • 1_Pola Esperanto-Junularo – sinprezento.pdf
  • 1_Pola Esperanto-Junularo – sinprezento.pps
  • 2_protokol2-2008.pdf

Ściągnij wszystko w pakiecie Raport z 8. Zjazdu PME (RAR).

Dodaj komentarz