Odkryj esperanto

Odkryj esperanto

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jeszcze więcej o esperancie to możemy zaproponować ciekawą broszurę informacyjną „Odkryj esperanto – fascynujący język” stworzoną przez międzynarodowy zespół skupiony wokół organizacji E@I oraz ILEI, a w polskiej wersji przygotowaną przez członków Polskiej Młodzieży Esperanckiej.

Jej zawartość składa się z siedmiu części. Najpierw przedstawiamy kilka podstawowych informacji o esperancie. Później następuje krótka prezentacja esperanta od strony językowej. Trzecia część to osobiste wypowiedzi ludzi, którzy często posługują się esperantem. Część czwarta jest krótkim opisem pracy L. Zamenhofa, który stworzył podstawy esperanta. Część piąta to wypowiedź psychologa na temat komunikacji międzynarodowej i esperanta pod kątem psychologicznym. W szóstej odpowiadamy na często zadawane pytania. W siódmej znajdziesz informacje na temat zorganizowanej aktywności esperantystów w Polsce.

Pobierz broszurę

 
 

Broszura została przetłumaczona z esperanta przez Czesława Żadziłko. Korekta: Janusz Myzik i Łukasz Żebrowski. Szata graficzna: Stano Marček.

Projekt otrzymał wsparcie finansowe fundacji Olle Olsson oraz fundacji Ido ku pamięci Hellmuta Röhnischa. Polska wersja językowa została opracowana i wydrukowana ze środków FRSE – Narodowej Agencji programu GRUNDTVIG “Uczenie się przez całe życie”.

Broszurę w wielu językach można pobierać bez ograniczeń ze strony www.ikso.net/broshuro. Można ją kopiować, rozdawać i używać w celach niekomercyjnych pod warunkiem, że będzie kopiowana bez zmian włącznie z tym tekstem dotyczącym praw autorskich. Inne wykorzystanie zawartości możliwe jest tylko za zgodą E@I oraz ILEI, w tym celu prosimy o kontakt z nami pod adresem broshuro@ikso.net

Dodaj komentarz