Esperanta mozna się uczyć na wiele sposobów. Oto kilka naszych propozycji.

Przez internet

lernu.net

lernu! (www.lernu.net) to wielojęzyczny portal, który pomaga użytkownikom Internetu zdobyć informacje i nauczyć się esperanta, bezpłatnie i wyjątkowo łatwy sposób.

W portalu znajdują się kursy na rożnych poziomach, słowniki w wielu językach, przegląd gramatyki, dźwiękowe opowiadania z obrazkami, komunikator internetowy, fora i wiele innych rzeczy.

Na komputerze

Kurso de Esperanto

Kurso de Esperanto jest multimedialnym programem komputerowym do samodzielnej nauki Esperanta. Zawiera 12 lekcji w których można znaleźć rozmaite ćwiczenia. Konsultanci językowi poprawią zadania, wyjaśnią wątpliwości i pomogą wejść w środowisko esperanckie.

Program można bezpłatnie pobrać ze strony kurso.com.br.

 

Samodzielnie

Esperanto en dek lecionoj

Do samodzielnej nauki polecamy podręcznik Esperanto en dek lecionoj autorstwa Pawła Wimmera.

Podręcznik zawiera między innymi: zasadniczy kurs języka zawierający 10 lekcji i towarzyszące pierwszym czterem lekcjom nagrania umieszczone w Internecie, krótkie czytanki i listę zwrotów przydatnych w kontaktach internetowych.

Pobierz podręcznik oraz dodatkowe materiały.

Na kursie

kurso

W wielu miejscach w Polsce organizowane są stacjonarne kursy esperanta. Informacje o nich pojawiają się w aktualnościach (informacje o kursach). Warto również skontaktować się z esperantystami w Twojej okolicy lub po prostu z nami. Więcej informacji znajdziesz w dziale kontakt.

Dodaj komentarz