Dzisiaj z okazji piątkowej premiery książki „Doktor Esperanto i język nadziei” wydanej przez Wydawnictwo Mamania mamy dla was coś specjalnego – konkurs, w którym możecie wygrać swój egzemplarz książki!

By wziąć udział w konkursie, wystarczy w kreatywny sposób odpowiedzieć na pytanie „Kim jest dla mnie Doktor Esperanto”?

Zachęcamy do wykorzystania w swojej odpowiedzi rysunku, zdjęcia, memu, czy nagrania – jury weźmie pod uwagę oryginalność formy przekazu.

Odpowiedzi prosimy umieszczać bezpośrednio pod postem lub przesyłać na adres mailowy: konkurso@pej.pl. Odpowiedzi można przesyłać do niedzieli, 8 listopada, do końca dnia czasu polskiego.

Regulamin konkursu

Konkurs jest organizowany przez Polską Młodzież Esperancką (PEJ), która patronuje premierze polskiego przekładu książki „Doktor Esperanto i język nadziei” autorstwa Mary Rockliff z ilustracjami Zosi Dzierżawskiej, w tłumaczeniu Zofii Raczek. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Mamania.

Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć na zadanie konkursowe zamieszczone na naszej stronie www oraz Facebook (należy zrobić to bezpośrednio pod postem lub przesyłając odpowiedź na adres mailowy konkurso@pej.pl). Odpowiedź należy wysłać w formie tekstowej lub zdjęcia z napisem, mema, gifa, krótkiego filmiku – im bardziej kreatywna odpowiedź, tym większa szansa na wygraną.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykorzystania nadesłanej odpowiedzi w zbiorczym filmiku/prezentacji podsumowującym konkurs – przesłanie odpowiedzi na adres mailowy lub bezpośrednio pod postem na Facebooku jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie jej w takim podsumowaniu.

Konkurs trwa od 4 do 8 listopada. W poniedziałek 9 listopada zostaną ogłoszone wyniki i nazwiska zwycięzców, na stronie internetowej PME oraz Facebooku. Nagrodę stanowi egzemplarz książki, który po ustaleniach ze zwycięzcami prześlemy na wskazany adres.

Do udziału w konkursie zachęcamy osoby zainteresowane esperantem, a także te, które z postacią Zamenhofa stykają się po raz pierwszy i chcą dowiedzieć się więcej, szczególnie zaś rodziców z dziećmi.
W konkursie mogą wziąć udział osoby mieszkające w Polsce lub za granicą, jednak organizatorzy zastrzegają, że ewentualne nagrody będą rozsyłane jedynie na terenie Polski i Europy.