Polska Młodzież Esperancka została założona 21 września 1958 w Krakowie. To oznacza, że w tym miesiącu będziemy świętować sześćdziesiątą rocznicę tego wydarzenia! Dlatego zapraszamy wszystkich członków PEJ-u, obecnych, byłych, przyszłych i niedoszłych, a także aktywistów i przyjaciół młodzieżowego ruchu esperanckiego w Polsce na 34. Artystyczne Konfrontacje „Arkones”.

34. Arkones odbędzie się w dniach 21–23 września 2018 – jak zawsze w Poznaniu. W jego ramach, oprócz wielu prelekcji i warsztatów na tematy kulturalne i naukowe, będzie można posłuchać prezentacji PEJ-u na temat naszej działalności oraz na temat naszej historii. Ponadto, będzie można wznieść toast za nasze zdrowie – podczas części oficjalnej oraz nieoficjalnej – i w końcu mieć wkład w naszą kapsułę czasu. Zatem jeżeli posiadasz jakieś małe obiekty związane z historią PEJ-u lub jeżeli chciałbyś do kapsuły włożyć swoje wspomnienia czy historie – przygotuj je i włóż do kapsuły, która zostanie otwarta dopiero za 10 lat!

Co więcej, podczas Arkonesu ogłosimy też wyniki naszego konkursu fotograficznego. Chcesz się dowiedzieć, kto wygrał? Chcesz zobaczyć zwycięskie zdjęcia? Koniecznie przyjedź na Arkones! Więce informacji o wydarzeniu na stronie arkones.org.