W ramach projektu aejk – afrika-eŭropa junulara kapabligo odbędzie się szkolenie, dzięki któremu możesz zostaniesz trenerem! Po jego ukończeniu, będziesz mógł prowadzić warsztaty w ramach różnego rodzaju wydarzeń, zarówno w organizacjach esperanckich, jak i poza nimi.

Warsztaty odbędą się podczas Internacia Junulara Festivalo w terminie 8-18 kwietnia 2017 roku w Castione della Presolana (niedaleko Mediolanu) we Włoszech. Biorąc udział w szkoleniu, będziesz mógł równocześnie uczestniczyć w IJF. Wszystkie koszty (zakwaterowanie, wyżywienie, koszty podróży, opłaty za uczestnictwo w IJF, wizy) zostaną pokryte w ramach dotacji z Unii Europejskiej.

W szkoleniu uczestniczyć będą 24 osoby z 7 krajów (Włochy, Polska, Słowacja, Benin, Burundi, Kongo, Togo). Wybór uczestników odbędzie się we współpracy TEJO z organizacjami partnerskimi. Istotne jest, aby uczestnicy szkolenia podróżowali z jednego z krajów gdzie działają wyżej wspomniane organizacje. Jeśli rozpoczniesz swoją podróż w innym kraju niż wymienione 7, będziesz musiał sam poryć koszty dojazdu do jednego z nich. Możliwe, że niektórzy z uczestników będą musieli na własną rękę dotrzeć do Holandii (kraju w którym zarejestrowane jest TEJO).

Jak wziąć udział?

Wyślij nam (aejk.oficejo@tejo.org oraz pej@pej.pl) swoją kandydaturę. Powiedz nam kim jesteś. Dlaczego to właśnie ty jesteś najlepszym kandydatem do wzięcia udziału w szkoleniu? W jaki sposób będziesz używał w przyszłości umiejętności zdobytych podczas szkolenia?
Twoją kandydaturę otrzyma TEJO oraz twoja organizacja partnerska.

Podczas wyboru uczestników będziemy brać pod uwagę dobrą znajomość języka esperanto, powód dla którego chcesz zostać trenerem oraz chęć do prowadzenia szkolenia w ramach przyszłych projektów wewnątrz i na zewnątrz ruchu esperanckiego. Dodatkowo, będziemy brać pod uwagę takie czynniki jak zróżnicowanie regionalne i równowaga płci. Wybrani kandydaci muszą być członkami TEJO (jeśli wybrany kandydat nie będzie członkiem TEJO, zobowiązany jest do zapisania się).

Na kandydatury czekamy do 14 27 stycznia. Wymagane dokumenty (wszystkie w esperanto) to list motywacyjny oraz opis (w miarę możliwości udokumentowanej) działalności w organizacjach esperanckich. Wyniki zostaną ogłoszone 18 stycznia.

Ilość miejsc jest bardzo ograniczona, więc jeśli nie uda ci się tym razem, nie przejmuj się. Podobne ogłoszenie pojawi się za kilka miesięcy. Następne szkolenie odbędzie się w Aneho, w Togo (5-12.08.2017), wtedy będziemy mogli zaakceptować większą liczbę uczestników. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, prosimy o przesłanie ich na adresy aejk.oficejo@ tejo.org oraz pej@pej.pl.