W ramach zbliżającego się FESTO (16-23.08.2014) w mieście Pont-de-Barret we Francji odbędzie się szkolenie na temat pracy zespołowej i zarządzania wolontariuszami, w którym można uczestniczyć zupełnie za darmo! Szkolenie będzie miało miejsce 21 i 22 sierpnia (czwartek i piątek). W razie chęci dłuższego pobytu (maksymalnie do końca imprezy), spróbujemy to zrealizować.

Warsztaty są czwartym szkoleniem organizowanym w związku z dwuletnim projektem partnerskim finansowanym przez Unię Europejską z programu Uczenie się przez całe życie (LLP) – Grundtvig. W projekcie „Wolontariat jako rozwój osobisty: jak go ulepszyć?” bierze udział PEJ oraz inne organizacje esperanckie z Holandii, Szkocji, Francji i Włoch. Kolejne szkolenia odbędą się w krajach organizacji partnerskich i będą dotyczyć działalności młodzieżowej i międzykulturowości.

Fundusz projektu pokrywa koszty podróży do Pont-de-Barret (ale nie więcej niż 250€) oraz opłaty uczestnictwa, wyżywienia, noclegu podczas pobytu. By wziąć udział w szkoleniu należy do 30 czerwca wysłać zgłoszenie z krótką autoprezentacją i wyjaśnieniem dlaczego chcesz uczestniczyć w szkoleniu na pej@pej.pl. Konkurs jest przeznaczony jedynie dla członków Polskiej Młodzieży Esperanckiej (jeśli jeszcze nie jesteś, kliknij tutaj) władających esperantem co najmniej na poziomie komunikatywnym (całe szkolenie jest w esperanto).