Światowa Esperancka Organizacja Młodzieżowa (TEJO) organizuje szkolenie o płci kulturowej (gender) skierowane do aktywnej młodzieży działającej w organizacjach, które chciałyby zapoznać się z tym tematem. Będzie to okazja do zastanowienia się nad naturą gender i jej wpływem na indywidualną tożsamość człowieka, dyskusji na temat kulturowych stereotypów o męskości, kobiecości i seksualności, obrazie kreowanym i przekazywanym przez masowe media oraz przemocy o podłożu seksualnym i dyskryminacyjnym.

Szkolenie odbędzie się w Castelsardo (Sassari) we Włoszech w związku odbywającym się tam Międzynarodowym Festiwalem Młodzieżowym (IJF). Uczestnicy seminarium otrzymają rabat w wysokości 50 € na uczestnictwo w IJF, a TEJO sfinansuje do 70% kosztów podróży. Zgłoszenia można wysyłać do 11 stycznia 2014. Więcej szczegółów na tejoseminarioj.wix.com/genraegaleco.

Seminarium jes organizowane przez TEJO we współpracy z Włoską Młodzieżą Esperancką (IEJ) przy finansowym wsparciu Młodzieżowego Funduszu Europejskiego (Rada Europy).