TEJO

Światowa Organizacja Młodzieży Esperanckiej (esp. Tutmonda Esperantista Junulara Organizo, TEJO) poszukuje wolontariuszki lub wolontariusza do pracy w biurze organizacji w Rotterdamie. Zostało juz niewiele czasu na kandydowanie, ponieważ zgłoszenia można wysyłać tylko do 30. maja.

TEJO ogłosiło, że poszukuje osoby, która od sierpnia/września 2012 przyjechałaby na około rok do biura organizacji w Holandii. Wolontariat związany jest przede wszystkim z administrowaniem organizacją, obsługą korespondencji, przygotowywaniem wniosków o dotacje oraz współpracą z organami TEJO – Zarządem, Komitetem i poszczególnymi Komisjami.

Od kandydatek i kandydatów wymagana jest przede wszystkim dobra znajomość esperanta oraz ewentualnie innych języków (najlepiej angielskiego), znajomość młodzieżowego ruchu esperanckiego, umiejętności związane z obsługą komputera oraz gotowość do wykonywania prac biurowych.

Wolontariusz(ka) będzie mieć zapewnione nieodpłatne zakwaterowanie oraz otrzyma kieszonkowe, które pozwoli na utrzymanie się (ok. 120 euro tygodniowo).

Więcej informacji oraz szczegóły dot. zgłoszeń: http://tejo.org/eo/volontulu.