Poznańscy esperantyści z Towarzystwa E-Senco proponują spędzić jeden z ostatnich ciepłych weekendów w tym roku w Poznaniu na “ARKONESIE“. Festiwal odbędzie się już po raz 27, z zamiarem przyciągnięcia esperantystów z Poznania, Polski i całego świata.

Wielu nie trzeba wyjaśniać czym jest Arkones. Pierwsza impreza z cyklu odbyła się na początku lat osiemdziesiątych i od tego czasu odbywała się prawie każdego roku. Początkowo na przedmieściach, później w Poznaniu – stolicy Pyralandii. Corocznie z udziałem około 150-200 esperantystów.

Arkones to przede wszystkim niezależne forum esperanckiej kultury i sztuki. Całkiem duży festiwal. Dlatego podczas Konfrontacji nigdy nie brakuje koncertów, występów ani spotkań autorskich. Odbywają się też liczne prelekcje i prezentacje o zróżnicowanej tematyce: dotyczącej ruchu esperanckiego, kulturalnej, lingwistycznej, socjologicznej z udziałem powszechnie poważanych postaci w ruchu esperanckim.
Wieczorem można się zrelaksować, rozerwać i nacieszyć esperancką atmosferą spotkania. Drzwi zamkniemy dopiero późną nocą.

Arkones, który był wcześniej imprezą Komitetu Esperanckiego Studentów Polskich, teraz odbywa się pod auspicjami Światowej Młodzieżowej Organizacji Esperanckiej. Cena uczestnictwa jest okazjonalna dla młodzieży. Członkowie Polskiej Młodzieży Esperanckiej będą uczestniczyć za darmo pod warunkiem wcześniejszego zapisu, nie późniejszego niż w dniu 15 września.

Łatwo nas znaleźć. Do Poznania można przyjechać autobusem, pociągiem lub przylecieć jednym z licznych tanich lotów.

Więcej informacji na stronie arkones.org.