patronat honorowy burmistrza miasta cieszyna

O co chodzi?

ĈAR – Ĉelima Aŭtuna Renkontiĝo (Przygraniczne Spotkanie Jesienne) – to młodzieżowe spotkanie esperanckie dla początkujących, które w tym roku odbędzie się w dniach 10-12 listopada w Cieszynie. Organizatorem spotkania jest Polska Młodzież Esperancka we współpracy z Czeską Młodzieżą Esperancką. Na spotkanie chcemy zapraszamy przede wszystkim początkujących, którzy wcześniej nie mieli kontaktu z zagranicznymi esperantystami. Chcemy, by ĈAR był dla nich szansą do poćwiczenia esperanto i poznania nowych ludzi!

W programie: piesza wycieczka za granicę, wyjątkowa degustacja polskich i czeskich piw, wydarzenie związane z esperantem w centrum miasta i wiele innych atrakcji – nie przegap tego!

Gdzie?

Cieszyn jest uroczym miastem z długą i ciekawą historią. Wszystko zaczęło się około IX wieku, kiedy na tym terenie osiedliło się jedno ze słowiańskich plemion. Cieszyn uzyskał prawa miejskie w 1220 i przez kilka stuleci – do końca I wojny światowej – był stolicą Księstwa Cieszyńskiego. Przez Cieszyn przepływa rzeka Olza, która stanowi granicę między Czechami i Polską. Dlatego można śmiało powiedzieć, że Cieszyn to najbardziej przygraniczne miasto w regionie!

ĈAR odbędzie się w hostelu 3Bros, który znajduje się w historycznym centrum Cieszyna (po polskiej stronie), przy ul. Menniczej 14 (wejście od strony ul. Bożniczej).

Jak dojechać?

Do Cieszyna najprościej jest dojechać busem z Katowic (ok. 90 minut) lub z Krakowa (ok. 150 minut).
Z Katowic, z placu Andrzeja (w pobliżu dworca kolejowego), mniej więcej co godzinę odjeżdżają busy firmy BusBrothers – zobacz rozkład. Bilet kosztuje 15 zł.
Z Krakowa, z dworca autobusowego MDA (obok dworca głównego), odjeżdżają busy firmy Lajkonik – zobacz rozkład. Bilet kosztuje 22 zł.
Autobusy zatrzymują się w Cieszynie obok zamku, na ulicy Dojazdowej. Hostel ĈAR-u znajduje się około 10 minut spacerem od przystanku (patrz: mapa).

Można również przyjechać koleją. Wyszukaj połączenia ze stacją „Cieszyn” http://rozklad-pkp.pl. Dworzec kolejowy znajduje się około 10 minut piechotą od hostelu (patrz: mapa).

Ile zapłacę?

Koszt podstawowy uczestnictwa wynosi 150 PLN. Cena obejmuje dwa noclegi ze śniadaniem w hostelu, opłatę programową i wycieczki.

Stosuje się zniżki i dodatkowe opłaty:

  • -25 PLN, jeśli ĈAR 2017 jest twoim pierwszym spotkaniem esperanckim,
  • -25 PLN, jeśli należysz do Polskiej Młodzieży Esperanckiej (PEJ) w 2017 roku (można się zapisać już od 10 zł rocznie!)
  • -15 PLN, jeśli należysz do Czeskiej Młodzieży Esperanckiej (ĈEJ) w 2017 roku
  • +10 PLN, jeśli nie wniesiesz zaliczki w wysokości przynajmniej 60 PLN – jednak zachęcamy do zapłacenia jednorazowo całej sumy ;)

Możesz zapłacić w złotówkach (PLN), ale również w koronach czeskich (CZK), euro (EUR) lub forintach (HUF) według kursów: 100 PLN = 23,80 EUR, 622 CZK lub 7250 HUF. Zaokrąglamy opłaty w górę do pełnych 5 EUR/100 CZK/500 HUF. Opłaty na miejscu w CZK, EUR i HUF przyjmujemy tylko w banknotach.

Zaliczkę możesz wpłacić na różne sposoby:

  • w złotówkach na konto PEJ-u: 08 1240 1037 1111 0010 6246 8214 – tylko przelewy krajowe!
  • w euro na konto PEJ-u w UEA: peja-l (patrz: opis na stronach UEA) – do 15 października
  • u jednego z pośredników: Romualda Jeziorowska (Wrocław 🇵🇱 romualda.jeziorowska@pej.pl), Vít Guglielmo Mišurec (Praga 🇨🇿 caffeguglielmo@gmail.com), Tobiasz Kubisiowski (Kraków/Warszawa 🇵🇱 tobiasz.kubisiowski@pej.pl), Andi Münchow (Hanower 🇩🇪 andim@gmx.li)

Pamiętaj, aby płacąc, podać swoje imię i nazwisko, oraz cel płatności (ĈAR 2017).

Jakie są warunki wzięcia udziału w spotkaniu?

Zapisując się na ĈAR 2017, akceptujesz regulamin spotkania.

  1. Uczestnik zgadza się na przetwarzanie danych osobowych przez organizatorów w celach organizacyjnych spotkania.
  2. Uczestnik zobowiązuje się do postępowania zgodnie z prawem i regulaminami miejsc w których przebywa, zwłaszcza regulaminu hostelu 3Bros oraz odwiedzanych muzeów.
  3. Organizatorzy nie odpowiadają za szkody poczynione przez uczestników, ani za stan ich zdrowia podczas i po spotkaniu.

Jak się zapisać?

Formularz zapisowy znajdziesz tutaj!

Mam więcej pytań. Co robić?

Nie bój się z nami skontaktować – napisz na cxar@pej!