Od 27 grudnia 2015 do 3 stycznia 2016 w węgierskim mieście Eger odbył się 7. JES (Junulara E-Semajno – Europejski Tydzień Młodzieży), organizowany przez Polską i Węgierską Młodzież Esperancką. Na program składały się w ciągu dnia: prelekcje, koła dyskusyjne, wycieczki i seminarium Światowej Organizacji Esperantystów; wieczorem – wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty, pokaz tańców ludowych czy degustacja przysmaków z krajów, z których przyjechali uczestnicy; nocą zaś funkcjonowały dyskoteka, karaoke czy herbaciarnia. Punktem kulminacyjnym spotkania był bal sylwestrowy.
W wydarzeniu uczestniczyło 129 osób z 23 krajów. Najwięcej uczestników przyjechało z Niemiec (28), mniej liczni przybyli z Węgier (24), Polski (12), a następnie Francji (10). Na dalszych miejscach rankingu sytuowały się: Holandia i Słowacja (po 7), Wielka Brytania (5), Włochy i Rosja (po 4). Po 3 osoby przyjechały z Brazylii, Hiszpanii, Chorwacji i Ukrainy, po 2 – z Belgii, Szwajcarii, Czech, Danii, Serbii i Szwecji, natomiast po 1 – z Austrii, Kanady, Japonii i Norwegii. 61% uczestników miało mniej niż 30 lat, średnia wieku wynosiła 30,7 lat, a jego mediana – 27 lat. Najmłodszy uczestnik miał 14 lat.
Następny JES odbędzie się za rok, w północnych Niemczech, a jego głównym organizatorem będzie Niemiecka Młodzież Esperancka. Więcej informacji pojawi się niebawem na stronie wydarzenia na Facebooku.