Nauka połączona z zabawą w niepowtarzalnym slotowym stylu w Lubiążu, w Gdyni (podczas SLOTuPomorze) zachęciła nas do zgłoszenia warsztatów esperanckich także na SLOTafter we Wrocławiu. Bądź z nami w sobotę, 10.10! Klub Firlej, ul. Grabiszyńska.

SLOT Art Festival w Lubiążu to odbywający się w lipcu festiwal sztuk wszelakich: jest muzyka, teatr, fireshow, taniec, robotki ręczne… nie powinno zabraknąć Esperanta! Ekipę PEJu można było znaleźć w korytarzu inicjatyw spolecznych jak też w czasie warsztatów. Na krótkim kursie codziennie gościło od 25 do 35 osób. Romualda i Zdzisław dzielnie wprowadzali ich w świat języka międzynarodowego, a Piotr i Anna Maria pokazywali, co dalej.

22 sierpnia 2015 odbył się festiwal SLOT Pomorze w Gdyni. Podczas niego uczestnicy mogli wziąć udział w różnych atrakcjach: koncerty, wystawy, kino i warsztaty. Warsztaty esperanta, prowadzone przez Alicję i Karolinę ze Szczecina odbywały się w plenerze na świeżym powietrzu i przebiegały w przyjaznej atmosferze. Wspólnie ćwiczyliśmy podstawowe zwroty, śpiewaliśmy i świetnie bawiliśmy się podczas kalambur. Cieszymy się, że Esperanto wzbudziło uwagę wielu uczestników festiwalu i chętnie brali oni udział w naszych warsztatach.