Tak jak w ubiegłych latach Węgierska i Polska Młodzież Esperancka zaprasza na Międzynarodowy Tydzień Młodzieży – Internacia Junulara Semajno (IJS). Impreza w tym roku odbędzie się między 25 lipca a 1 sierpnia w miejscowości Horány na wyspie Szentendre. W programie tego spotkania można znaleźć między innymi koncerty, pływanie kajakami, węgierski wieczór ludowy z degustacją wina, quizy, wycieczki oraz z pewnością tradycyjną bitwę wodną.

Jeżeli jesteś członkiem Polskiej Młodzieży Esperanckiej, możesz to zrobić dzięki wymianie pomiędzy PME, a Węgierską Młodzieżą Esperancką (HEJ) – członkowie PME mogą bezpłatnie wziąć udział w IJS, a członkowie HEJ w Junulara E-Semajno (JES). Organizacje pokryją koszty: wpisowego, programu, zakwaterowania oraz wyżywienia. Uczestnik płaci za transport i ewentualne dodatkowo płatne wycieczki.

Reprezentanci będą mieli dwa główne zadania: wspomagać organizatorów spotkania oraz reprezentować Polską Młodzież Esperancką na IJS. Aby kandydować, trzeba wysłać list motywacyjny na adres pej MAŁPA pej.pl najpóźniej 25 maja 8 czerwca 2014 (włącznie), a więc nie wahaj się i kandyduj natychmiast!

Więcej informacji o IJS można znaleźć na ijs.hu.

Aktualizacja: Konkurs wygrał Jakub Rebelski. Gratulujemy!