W ramach zbliżających się 109. Szkockim Kongresem Esperanta oraz 1. Celtyckim Kongresem Esperanta (6-11 czerwca) w mieście Pitlochry w Szkocji odbędzie się szkolenie na temat zarządzania finansami i zdobywania funduszy, w którym można uczestniczyć zupełnie za darmo! Szkolenie będzie miało miejsce między 6. (piątek) oraz 8. czerwca (niedziela). W razie chęci dłuższego pobytu (maksymalnie do końca imprezy), spróbujemy to zrealizować.

Warsztaty są trzecim szkoleniem organizowanym w związku z dwuletnim projektem partnerskim finansowanym przez Unię Europejską z programu Uczenie się przez całe życie (LLP) – Grundtvig. W projekcie „Wolontariat jako rozwój osobisty: jak go ulepszyć?” bierze udział PEJ oraz inne organizacje esperanckie z Holandii, Szkocji, Francji i Włoch. Kolejne szkolenia odbędą się w krajach organizacji partnerskich i będą dotyczyć działalności młodzieżowej, pracy zespołowej, międzykulturowości, zarządzania wolontariuszami i finansami, pozyskiwaniem funduszy.

Fundusz projektu pokrywa koszty podróży do Pitlorchy (ale nie więcej niż 250€) oraz opłaty uczestnictwa, wyżywienia, noclegu podczas pobytu. By wziąć udział w szkoleniu należy do 5. maja wysłać zgłoszenie z krótką autoprezentacją i wyjaśnieniem dlaczego chcesz uczestniczyć w szkoleniu na pej@pej.pl. Konkurs jest przeznaczony jedynie dla członków Polskiej Młodzieży Esperanckiej (jeśli jeszcze nie jesteś, kliknij tutaj) władających esperantem co najmniej na poziomie komunikatywnym (całe szkolenie jest w esperanto).