W ramach zbliżającego się Internacia Junulara Festivalo (IJF, 16-22.04.2014) w Castelsardo odbędzie się szkolenie z organizowania imprez, w którym można uczestniczyć zupełnie za darmo! Będzie można się dowiedzieć między innymi jak układać program, jak wygląda administracja takiego wydarzenia, jak przygotowuje się budżet.

Warsztaty są drugim szkoleniem organizowanym w związku z dwuletnim projektem partnerskim finansowanym przez Unię Europejską z programu Uczenie się przez całe życie (LLP) – Grundtvig. W projekcie „Wolontariat jako rozwój osobisty: jak go ulepszyć?” bierze udział PEJ oraz inne organizacje esperanckie z Holandii, Szkocji, Francji i Włoch. Kolejne szkolenia odbędą się w krajach organizacji partnerskich i będą dotyczyć działalności młodzieżowej, pracy zespołowej, międzykulturowości, zarządzania wolontariuszami i finansami, pozyskiwaniem funduszy.

Fundusz projektu pokrywa koszty podróży do Castelsardo (ale nie więcej niż 300€) oraz opłaty uczestnictwa, wyżywienia, noclegu podczas IJF. By wziąć udział w szkoleniu należy do 28 lutego wysłać zgłoszenie z krótką autoprezentacją i wyjaśnieniem dlaczego chcesz uczestniczyć w szkoleniu na pej@pej.pl. W liście motywacyjnym prosimy wspomnieć o swoich ewentualnych dotychczasowych doświadczeniach z organizacji imprez oraz o planach wykorzystania zdobytej wiedzy w przyszłości. Konkurs jest przeznaczony jedynie dla członków Polskiej Młodzieży Esperanckiej (jeśli jeszcze nie jesteś, kliknij tutaj) władających esperantem co najmniej na poziomie komunikatywnym (całe szkolenie jest w esperanto).