Od 28 grudnia 2013 do 4 stycznia 2014 w uzdrowisku Szczawno-Zdrój odbędzie się 5 Młodzieżowy Tydzień Europejski (JES). Jest on organizowany przez Polską oraz Niemiecką Młodzież Esperancką i naprawdę warto wziąć w nim udział!

Oprócz tradycyjnych części programu, na który składają się prelekcje, warsztaty, esperanckie kino i dyskoteka, przygotowano także kilka nowości, między innymi: krótkie prelekcje naukowe podczas których uczestnicy opowiedzą o różnych ciekawostkach naukowych w 5-10 minut; warsztaty na temat negocjacji przeznaczone dla aktywistów organizacji krajowych; dwie nocne wycieczki: na zamek Książ lub do podziemnych poniemieckich korytarzy w Osówce; wycieczka całodniową do Wrocławia z przechadzką po starym mieście i zwiedzaniem Panoramy Racławickiej, największego panoramicznego obrazu w Polsce.

Program wieczorny składa się z koncertów słynnych esperanckich muzyków (jak Jomo, Kim czy Jonny M), ale odbędzie się także debiut zupełnie nowej esperanckiej grupy muzycznej z Polski! Chcesz być świadkiem tego świetnego wydarzenia? Przyjedź na JES! Zapisz się internetowo do 15 grudnia na stronie jes.pej.pl i stań się uczestnikiem najlepszego spotkania noworocznego!