Noc Muzeów

Już jutro, w nocy z 19 na 20 maja otwarte będą różne muzea i miejsca kultury – bezpłatnie w ramach Europejskiej Nocy Muzeów.

My szczególnie zapraszamy do warszawskiej siedziby Polskiego Związku Esperantystów (ul. Andresa 37/59a można poznać na lekcji wprowadzającej o 20:45. Później grupa teatralno-kabaretowa La Oraj Pantalonoj en Arbustoj przedstawi fragmenty dramatu Hamlet i bajki O rybaku i złotej rybce. Odbedą się również spotkania na temat esperanta w internecie oraz filmów w języku międzynarodowym. 15 minut przed północą rozpoczną sie warsztaty Esperanto a teorie spiskowe, czyli jak na esperanto zapatrywały się wielkie ideologie minionego stulecia. Ponadto przez cały czas trwania Nocy Muzeów będzie można się zapoznać z literaturą i muzyką esperancką oraz wziąć udział w konkursach. Dla najmłodszych przygotowane będą warsztaty plastyczne, czytanie bajek esperanckich, a na zakończenie – owoce skąpane w fontannie czekoladowej.

Więcej informacji o programie espernackim można znaleźć na stronie kulturalna.warszawa.pl, a o całej Nocy Muzeów na stronie noc-muzeow.pl.